Přihlašte se k odběru nového e-mailového seriálu ZDARMA pro nové maminky
Přejít

VÝŽIVOVÉ PORADENSTVÍ ROSTLINNÁ STRAVA (NEBO POKUD NEJÍTE MASO MOC ČASTO)

MUDr. Tereza Sochorcová
Váš průvodce světem dětského zdraví

Moc děkuji Proveg za úžasný kurz.  Dal mi nejen cenné informace o rostlinné stravě, ale tolik poznatků o stravě a suplementaci obecně.  A přehršle motivace k tomu studovat dále a dále. Rozhodně to totiž nekončilo a nekončí 25 hodinami kurzu.  Proč jsem se do kurzu vůbec přihlásila?  Čím dal více rodin, které plánuji nebo již…

Moc děkuji Proveg za úžasný kurz. 

Dal mi nejen cenné informace o rostlinné stravě, ale tolik poznatků o stravě a suplementaci obecně. 

A přehršle motivace k tomu studovat dále a dále. Rozhodně to totiž nekončilo a nekončí 25 hodinami kurzu. 

Proč jsem se do kurzu vůbec přihlásila? 

Čím dal více rodin, které plánuji nebo již mají děti jsou tzv reduktariáni, flexitariáni, vegetariáni nebo vegani. 

Jednoduše řečeno určitou mírou omezují příjem masa a živočišných produktů. Z etických, zdravotních nebo finančních důvodů…Pokud není jejich strava „podchycena“, mají řadu deficitů. 

Vlastně mi došlo, že i já jako těhotná jsem (ač na klasické stravě s masem) nejedla dostatek masa, abych pokryla všechny potřebné živiny bez suplementace. A menší příjem masa mi zůstal stále, řadím se taky mezi ty, kteří by si měli všechny potřebné živiny pohlídat. 

A v kurzu jsem získala přesně to, co jsem od toho očekávala. Být schopna provést detailní analýzu jídelníčku těhotné, kojící ženy nebo dítěte. Ať už veganského nebo nejedlýka, který masu moc nedá. 

Jak již víte, považuji prevenci za základní pilíř. A strava je její obrovskou částí. Jsem proto velmi ráda za tento další malý střípek do mé pomyslné skládačky znalostí. 

Protože se mi čím dál víc potvrzuje to, že vystudováním medicíny ta cesta teprve začíná, a to nejen potřebnou praxí. 

Pokud byste cítili potřebu konzultovat, jsem k dispozici:) Stačí se ozvat na email: tereza.sochorcova@seznam.cz nebo mi zavolat na 604209558 (můžete i sms nebo WA)

O autorce

MUDr. Tereza Sochorcová

Tento blog jsem si založila, aby sloužil jako zdroj informací pro všechny, které zajímá dětské zdraví a jeho prevence. Pediatrie je mou vášní a jako maminka dvou chlapečků dětskými tématy žiji dnes a denně. A nejen tím. Miluji zdravý životní styl, takže zde najdete i zdravé recepty a tipy na kvalitní zdroje surovin nebo péči o tělo. Ve své praxi i životě se řídím tím, že prevence stojí na prvním místě.

Odběr novinek

Nechte si zasílat nejlepší a nejnovější články z blogu.

Newsletter
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Komentáře

Zanechte první komentář

Podobné články

JÁ A NON-TOXIC KOSMETIKA

Stále žasnu nad tím, jak mě příchod dětí změnil🙈. V tolika oblastech. Před cca třemi lety by mě nenapadlo, že si budu kosmetiku a čistící…...

MUDr. Tereza Sochorcová

ZÁSADY SPRÁVNÉ VÝŽIVY NEJMENŠÍCH DĚTÍ

V žádném jiném období života není výživa tak důležitá jako během prvního roku dítěte, proto bychom jí měli věnovat velkou pozornost. Potřeba energie na kilogram…...

MUDr. Tereza Sochorcová