Pranamat recenze –⁠ můj názor a zkušenosti (2024)

MUDr. Tereza Sochorcová
Váš průvodce světem dětského zdraví

Mé zkušenosti s akupresurní podložkou Pranamat Eco jsou ve svém součtu kladné. Podložka Pranamat předčila má očekávání a i přes vyšší cenu si myslím, že šlo o dobrou investicti, jelikož podložku stále i po více než roce, co ji vlastním, pravidelně využívám.

Co je to Pranamat? Je to velmi kvalitní akupresurní podložka (v rámci setu i polštář), která se skládá s tisíců maličkých ostrých jehliček, které způsobí zvýšený průtok krve a lymfy, což má pro organismus potenciálně…

Vyzkoušet Pranamat

Co je to Pranamat?

Je to velmi kvalitní akupresurní podložka (v rámci setu i polštář), která se skládá s tisíců maličkých ostrých jehliček, které způsobí zvýšený průtok krve a lymfy, což má pro organismus potenciálně příznivý efekt v mnoha oblastech.

Jaké jsou účinky podložky Pranamat Eco?

Pranamatka má dle výrobce řadu pozitivních účinků například:

  1. uvolňuje svalové napětí,
  2. zlepšuje mikrocirkulaci,
  3. usnadňuje okysličení tkání,
  4. stimuluje zdravý metabolismus,
  5. ulevuje od bolesti
  6. zlepšuje spánek.

Firma udělala i klinickou studii s 60 lidmi (což popravdě není moc, ale asi stále lepší než nic 😅), přičemž výsledky dle firmy tato pozitivat prokázala.

Osobně znám mnoho lidí, kteří do ní investovali a nikdo z nich nelituje.

Vyzkoušejte Pranamat Eco (záruka vrácení peněz do 30 dnů)

Vyzkoušet Pranamat

K čemu konkrétně Pranamat Eco osobně využívám?

Níže zkusím sepsat hlavní důvody, kvůli kterým jsem si Pranamatku pořídila a proč ji využívám.

  • Pro mě je hlavním bodem pomoc s bolestí zad. Což je tedy obrovsky efektivní, když si vždy večer po uspání chlapečků na pranamatku lehnu. Většinou ji mám na sedačce nebo si ji hodím na zem a opravdu se natáhnu. Trny na podložce aktivují endorfiny, které pomáhají s bolestí zad a navíc se uvolní hluboké svalové napětí. Zvyšuje cirkulaci živin a kyslíku do dolní části zad
  • Nesmíme zapomenout na to, že zrychluje regeneraci po sportu.
  • Dalším mým důvodem, proč to používám je, že mám klidnější spánek tím, že se na pranamatce zklidním a promasíruju svaly šíje, které mám pořádně ztuhlé a potlačí se uvolňování stresového hormony kortizolu, který aktivuje bdělost a hůře se nám potom spí, Pranamat toto redukuje.
  • Redukce celulitidy – hoooodně velký důvod, který mě vedl k tomu, že jsem podložku chtěla. Co si budeme povídat, po dvou porodech už tělo není, co bývalo😃Působí na hlubší vrstvy pokožky, pomáhá odstraňovat celulitidu; zlepšuje v pokožce krevní oběh, aby mohla být dobře zásobena kyslíkem, což způsobí, že bude pokožka hladká. Pomocí bodlinek se stimuluje lymfatický oběh, takže na nějaké lymfatické masáže nemusím chodit.

Takže toto jsou moje důvody, proč Pranamat používám. A tedy já osobně investice nelituji.

Půjčili si ji už skoro všichni členové rodiny a chystáme se ji nyní dávat i jako dárky pro nejbližší, protože měla úspěch.

Pranamat sleva –⁠ slevový kód: LECIMDETI

Cena Pranamatky opravdu není malá a mám radost, že se mi pro vás podařilo domluvit slevu, která platí stále a lehce se v průběhu roku mění. Zadáním slevového kódu mě zároveň podpoříte v další tvorbě a především ušetříte nějaké peníze.

LECIMDETI

Pro aplikovaní slevy stačí zadat slevový kód “LECIMDETI” při placení.

Je Pranamat ekologický a kvalitní?

Pokud dbáte na ekologii, tak zde budete nadšeni.

Všechny podložky Pranamat ECO jsou pokryty silným, odolným, pratelným lnem, lemování je ze 100% bavlny. Vnější obal je možné snadno sejmout a vyprat (což je super!, to většinou u jiných akupresurních podložek není).  Matrace je tvořena kokosovým vláknem (to se pro své skvělé vlastnosti doporučuje i u dětí na spaní), v polštáři jsou potom pohankové slupky.

Samotné “jehličky” jsou ze speciálního plastu, který je netoxický (wow, to mě hrozně potěšilo, je v těsném kontaktu s pokožkou, takže nic závadného si prostě na kůži jako na svůj největší orgán těla dávat nechcete!), HIPS plast – nízkoemisní plast, takže má malou uhlíkovou stopu

Všechny materiály podložky jsou – proti levnějším alternativám podložky – velmi kvalitní. Vydrží a hlavně jsou v synergii s funkcí pro super účinek. Aspoň z mého pohledu určitě.

Nabízí Pranamat nějaké „záruky“?

Ano, Pranamat nabízí záruku v podobě možnosti vrácení zboží a peněz. Pokud nebudete s podložkou spokojená, tak si ji můžete vyzkoušet a do 30 dní ji klidně vrátit.

Osobně jsem o vrácení neuvažovala, jelikož mám pocit, že pociťuji pozitivní účinky používání a využívám ji prakticky denně.

Nicméně mít tu možnost mi přijde i díky vyšší cenně sympatický krok.

Jak dlouho ležet na Pranamat?

Stačí 15-20minut, můžete při ležení sledovat televizi, povídat si s partnerem nebo si číst knížku. Jako u všeho, i zde, je ale důležitá pravidelnost. Pokud si na podložku lehnete jednou za 14 dní, tak asi efekt na celulitidu úplně nebude.

Vyzkoušejte Pranamat Eco (záruka vrácení peněz do 30 dnů)

Vyzkoušet Pranamat

Závěr: Nejde jen o „kvalitní marketing“ na „předražený produkt“?

Díky relativně vysoké cenně a všudypřítomnému marketingu jsem byla původně k Pranamatu hodně skeptická.

Po měsících používání však mohu s klidem říci, že rozdíl mezi Pranamatem a levnějšími alternativami je znatelný a neměnila bych. Nicméně možnost vrácení beru jako skvělou pojistku, kdyby to někomu nesedlo.

a PS. Je to návykové. Ze začátku je to maličko sadomasochismus, ale začne to být příjemnější a příjemnější.

IMG 0067
U nás je to oblíbené i u Bertíka, který si rád stimuluje nožičky

Díky že jste dočetli recenzi až sem a dejte mi vědět v komentářích 👇, jaké jsou Vaše zkušenosti s akupresurními podložkami?

Vaše Tereza

Často kladené otázky

Vpravo najdete časté otázky, které mi lidé k článku: Pranamat recenze –⁠ můj názor a zkušenosti (2024) dávají.

Vyzkoušet Pranamat

Ano, využívání Pranamatky v těhotenství by nemělo ničemu vadit. Nicméně používejte ji tak, aby Vám to bylo příjemné i v závislosti na stádiu těhotenství. V závěru těhotenství už zřejmě nebudete mít chuť na akupresurní masáž.

Osobně ji k tomuto účelu využívám a myslím, že by pozitivní vliv mít mohla. Dokázat to však nějak “empiricky” je velmi obtížné/takřka nemožné.

Za alternativu se dá považovat v podstatě jakákoliv konkurenční akupresurní podložka. Nicméně svou kvalitou jsou viditelně níž a pokud si lehnete na levnější alternativu, tak hned poznáte rozdíl proti Pranamatu (osobní zkušenost, roky jsme měli doma “levnou”).

Komentáře

Zanechte první komentář

Další recenze

Albi tužka 2.0: Učení hrou

Jednoho dne jsem se se svými dvěma syny ocitla v situaci, kdy jsme doma měli už snad všechny možné a nemožné knihy pro děti. Společné…...

MUDr. Tereza Sochorcová