O Mně

Jmenuji se Tereza Sochorcová (za svobodna Filová) a jsem nadšená dětská lékařka a čerstvá maminka. Tuto práci sice nedělám desetiletí, ale o to více svoji práci miluji a beru ji jako poslání, snažím se ji dělat i mimo „pracovní dobu“, zapojovat se do mnoha projektů a být kontaktu s maminkami on-line kdykoliv, kdy to potřebují . Vždy mě strašně bavilo psát, proto jsem se již před koncem studia rozhodla, že budu psát krátké článečky, které jsou určeny pro zvídavé maminky, tatínky a všechny, které zajímá zdraví jejich dětiček a dávat zajímavé tipy a rady. 

Pocházím z Uherského Hradiště a po skončení vysoké školy jsem se do svého rodného města opět vrátila. Proto mě dnes najdete na Dětském oddělení zdejší nemocnice (tč jsem tedy na mateřské dovolené se svým synečkem). 

Po vystudování osmiletého gymnázia jsem se rozhodla pro studium medicíny. A volba padla na Masarykovu univerzitu v Brně. 

Studium pro mě rozhodně nebylo žádnou procházkou růžovou zahradou, přicházely okamžiky, kdy jsem cítila hlubokou beznaději, po tvářích mi tekly potoky slz a mé tělo necítilo nic jiného, než vyčerpání. Nyní jsem ale nesmírně šťastná, že jsem studium dotáhla do zdárného konce. V průběhu studia jsem si dala “drobnou pauzičku” a chtěla si zkusit zcela jinou práci. Proto jsem pracovala jako servírka v indické restauraci či jako průvodkyně na zámku. Myslím si totiž, že každá zkušenost člověka v životě někam posune. A rozhodně není na škodu:)

V průběhu studia jsem dostala velkou chuť si zkusit studium v zahraničí. Moje volba padla na program Erasmus, díky kterému jsem čtvrtý ročník medicíny strávila na univerzitě v rakouském Grazu. 

Následující léto jsem se vydala na stáž na neonatologickou kliniku do německého univerzitního města Tübingen. Zdější pracoviště je svými výsledky v péči o nedonošené miminka vyhlášené v celé Evropě. Proto jsem dodnes za tuto přiležitost velmi vděčná!A nakonec mi to nedalo a před poslední státnicí jsem vyjela na měsíc na stáž na chirurgii v německém Pasově. 

Následně jsem měla obrovské dilema, zda zkusit i práci v Německu. Ale nakonec zvítězila touha být blízko rodiny a našich “doktorských kořenů”. 

Kromě psaní článků jsem také začala pořádat přednášky, či možná spíše besedy pro rodiče. Přednášky jsou samozřejmě zdarma. Samozřejmostí mé činnosti je odpovídání na dotazy rodičů, individuální konzultace. A najdete mě také on-line ve společnosti ulekare.cz. Protože co si budeme nalhávat, medicína se neskutečně rozvíjí, ale stejně tak všechny technologie. A telemedicína se nezadržitelně dostává do popředí.

Vždycky jsem toužila po tom mít děti, moje cesta k vytouženému potomkovi nebyla úplně jednoduchá, ale díky mému manželovi jsme se dočkali nádherného synečka Alberta. Přišel na svět hodně brzy, o dva měsíce dříve, celý náš příběh si můžete najít v příspěvcích na blogu. Když jsem se stala maminkou, tak se můj pohled na moji tvorbu na blogu a některé mé „lékařské poučky“ hodně změnil.

A co dělám ve volném čase? Miluji sport, vaření, pečení a čtení románů:) A nyní také psaní článků pro vás! Pozitivní zpětná vazba od maminek je pak pro mě tou největší motivací a žene mě dál, proto jsem jim za ni vždy velmi vděčná:)