První botičky
0 - 10 let Tipy + Rady

PRVNÍ „OPRAVDOVÉ“ BOTIČKY

První „opravdové“ botičky👣

Maminky se těší na to, jak budou moci outfit dítěte doladit botičkami. Babičky začínají vyhlížet módní kousky typu zmenšených tenisek nebo balerýnek. Já se neustále snažím všechny prosit, aby žádné botičky nekupovali🙏

❓Na co si dát při výběru botičky pozor❓
První botičky bychom neměli pořizovat, když dítě udělá sotva pár krůčků❌Nožička se bude lépe vyvíjet, pokud bude volná, není vhodné ji ukazovat do kotníčkové nebo tvrdé obuvi. 
👍Jako první jsou doporučovány tzv. capáčky, což jsou měkkounké kožené botečky, spíše jen takové „cvičky“.
Jelikož jsou již teploty nižší, tak jsme pořídili něco mezi capáčkem a první botičkou. Jsou vyteplené a krásně měkké. 

Určitě bych nevybírala botičky z internetu, ale zašla bych s dítětem do specializované prodejny, kde Vám pomohou adekvátní botičky vybrat. 
Já sama jsem narazila na to, že jsem hodnotila velikost botičky špatně.
👆U dětských botiček je klíčová jak délka, tak šířka botičky. Nožička by neměla být z žádné strany „utlačovaná“, jelikož se stále vyvíjí a potřebuje prostor. 
👆U délky mluvíme o tzv. nadměrku, který počítá s prodloužením nohy při zatížení za chůze, částečně se počítá i s růstem nohy dítěte (u dětí až 15mm, i když se to zdá hrozně moc u tak malinké nožičky). 

🫵Pokud je botička moc úzká, tak nožičku škrtí, pokud je moc široká, tak nožička klouže dopředu a mohou vzniknout puchýře nebo otlaky, chůze také nebude jistá a bezpečná.

👍Co se týče materiálu, tak bych určitě volila botičky co nejlehčí, když je bota těžká, tak děti ťapkají jako kocourci v botách a fixuje se tak nesprávný stereotyp chůze, který může přetrvat do dospělosti. 
Většina „normálních“ bot má tvrdou nebo dokonce zvýšenou podrážku. Děti nechodí „lehce“, povolí břiško, nahrbí zádíčka a nepřirozeně zvedají nožky. 

👐My jsme se rozhodli, že bude mít Bertík barefoot botky (do budoucna třeba i jiné, nicméně nyní to vidíme jako správnou a jedinou volbu). Jsou měkké, lehoučké a v prodejnách NABOSO jsme vždy s pomocí vybrali takovou velikost, aby ho nikde netlačily. Má po mně šiřší nožičku, takže je někdy těžší vybrat ty pravé, ale výběr je opravdu široký. 

Další naše oblíbenosti najdete na mém Instagramu @lecimdeti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *